Держава взагалі будується на фундаменті, який називається "культура"

Тризуб

відділ з питань культури, туризму, національностей та релігій стрийської рда

Карта

Стрийський район

Календар

ПнВтСрЧтПтСбВс

Ми у Facebook

Народні і зразкові / Народна аматорська хорова капела «Обрій» Народного дому с.Гірне

Народна аматорська хорова капела «Обрій» Народного дому с.Гірне

Хор –минуле і сьогодення

         Хор села Гірне був організований в 1919 році. Засновником його був Григорій Трух, в минулому студент духовної семінарії. Але в цьому ж році Г.Трух їде продовжувати освіту до Львова і покидає хор.

            В село приїжджає Іван Яремко, який заміняє засновника хору. Майже 50-ти річна діяльність хорового колективу с. Гірне тісно повязана з життям і діяльністю цього любителя хорового співу.

            Хор виступає з концертами в багатьох селах та в Стрию і скрізь заслуговує високу оцінку.

            У 1936 році, на зібранні диригентів сільських хорів Стрийського повіту, було вирішено провести відповідну підготовку і в 1937 році провести перший конкурс хорів. Великий зал Народного дому Стрия цілими днями був переповнений глядачами. І з 80-ти хорів, які приймали участь в конкурсі комісія відібрала 12 хорів до фінального виступу. Переможцями цього фінального виступу вийшли чотири найсильніші хори, серед яких і хор с. Гірне «Обрій». Він виконував складні твори Ф. Колесси, М. Лисенка, Нижанківського. Хор був нагороджений грошовою премією в сумі пятдесяти золотих.

            Але творча діяльність хору раптово переривається війною. Період німецької окупації був для народу тяжким і несприятливим. В діяльності хору помітний занепад.

            Та після того як відгриміли залпи Вітчизняної війни з великим ентузіастом хор села Гірне відновлює свою роботу.

            У 1954 році всі самодіяльні колективи Стрийщини проводять напружену роботу в підготовці до огляду художньої самодіяльності, присвяченому 300-річчю возз’єднання  України з Росією. Зайнявши перше місце в районі хор готується до обласного огляду, який проходив у Дрогобичі. Тут хор зустрічається з сильнішими претендентами на перше місце: хор медпрацівників Моршина, хор Будинку культури Добромиля та хор нафтопереробного заводу. У цій боротьбі хор зайняв перше місце і завоював право прийняти участь в Республіканському огляді, який відбувся у січні 1954 р. На цьому огляді хор завоював почесне ІІ місце серед сільських хорів.

            В 1953 р. хор «Обрій», як найкращий в районі був запрошений на Перевал на Свято Пісні. Після виступу закарпатські друзі запросили хор до себе з концертами.

            З 1953 р. диригент хору Яремко І. М. роботу з хором занедбав, а більшу увагу приділяв Сколівському хору вчителів.

            Пізніше хор залишається без диригента, і зовсім припиняє свою роботу.       В 1964 році до хору був запрошений диригент Галаза С.І. . Проте відновити діяльність хору не вдається.

            З травня 1965 року роботу з хором розпочав диригент Корпало Іван. Він зумів зацікавити людей в художній самодіяльності, підготувати цікаву і змістовну програму. Під його керівництвом хор у 1987 році здобуває звання «народний».

З 1985 року диригентом хору стає уродженець сусіднього села Дуліби Друль.

 

З 1991 року і до сьогоднішнього дня хором «Обрій» керує молодий, талановитий уродженець нашого села, випускник місцевої музичної школи, а згодом  і Львівської консерваторії Юрій Юник. 

В церкві Покрови Пресвятої Богородиці села Гірне...

Поділитись посиланням:

04.05.18
Народний дім с.Гірне...

Поділитись посиланням:

28.03.18
В Народному домі села Гірне Хор "ОБРІЙ" ...

Поділитись посиланням:

02.03.18
Події відсутні

Події

29

березня

15.00 год.
Центральна районна бібліотека
25

березня

16:00
Народний дім с.Гірне
18

березня

14:00
Народний дім с.Гірне
25

лютого

13:00
Народний дім с.Добрівляни