Держава взагалі будується на фундаменті, який називається культура
Угерсько
Інфо
Фото
Новини
Події

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Перша згадка за архівними документами про село Угерсько, відноситься до 1481 року. А в 1526 році 19 лютого документ згадує, що Угерсько існувало в Давньоруській державі. З села Угерсько втік в опришки бідний селянин на ймення Довбушок. Втік тому що скарав пана, якому тоді належало село.

ЧАСИ АВТРО-УГОРЩИНИ

У 1787 році село Угерсько було віддано Станіславу Гороневському за село Туря Велика і Болехів, Казимиром Понятовським.

Школи у селі не було, але на території села було побудовано три корчми. Селяни продавали свої клаптики землі корчмарям-лихварям. На території села знаходився водяний Біндіїв млин.

У 1866 році в селі було закладено фундамент початкової народної школи. У 1867 році вчителем було призначено Павла Жемхівського. Закінчено будову 1881 року.

Територія громади села займала 1404 га землі, панський двір — 675 га, село налічувало 75 будинків, 250-літню церкву яка в 1920 р. була розібрана. З 1871 по 1895 роки багато молодих людей стали грамотними завдяки вчителю Петру Гнатику. При допомозі священика Льва Горалевича в селі була заснована читальня.

У 1907 році в селі було засновано пожежно-спортивне товариство «Сокіл». На цей час у селі було сформовано два табори селян. В селі було багато бідних селян, які часто бували у корчмі, більшість з них були змушені виїхати на заробітки до США. Очільники села поставили мету знищити пияцтво, а потім різними шляхами здобувати освіту, покращити добробут селян. Із села в 1905 р. два чоловіка закінчили гімназію, це Ярослав Горалевич — син священика і Євген Гнатик — син вчителя. Ними було засновано драматичний і хоровий гуртки.

У 1911 році церковний комітет звернувся з проханням на дозвіл будови нової церкви. Відповідальним інженером був львівський архітектор — Лопушанський. Будова тривала з 1 травня 1912 до кінця 1913року. Було закуплено годинник за кошти, які прислали емігранти, що жили в Америці.

СВІТОВІ ВІЙНИ

Після розпаду Австро-Угорщини в 1918 р владу взяли національні українські сили, згодом землі окупувала Польща. 2 липня 1941 року село було окуповано німецькими військами. Під окупацією село перебувало 3 роки. Нацисти заслали в Німеччину чимало жителів для виконання важких робіт. Проте вони відступили після наближення Червоної Армії.

СРСР

10 листопада 1948 року в с. Угерську було засновано колгосп «Радянська Україна», який згодом було перейменовано в «Прогрес».

9 травня 1968 року в селі було відкрито обеліск Слави, на честь загиблих у війні. В центрі села силами учнів був посаджений парк. На території села є ряд промислових підприємств. Найстаріше з них — спиртозавод (1911р); комбікормовий завод (1972); пекарня (1967).

На початку серпня 1987 року розпочато будівництво нової школи. В 1988 році в селі відбулося районне свято «В оновленому краї» де відбулося відкриття новозбудованого соціально-культурного комплексу в який входить: школа, навчальний корпус для шестиліток, плавальний басейн, будинок культури, приміщення виконкому сільської Ради народних депутатів, та реконструйовані будинку побуту та магазин, стадіон і площа.

У травні 1989 року було розпочато будівництво пам'ятника Т. Г. Шевченку та І. Я. Франку, за проектом архітектора Ореста Стасули а в жовтні цього ж року відкрито його. 3 листопада 1991 року відкрито пам'ятник першому директору Володимиру Кульчицькому.

СУЧАСНІСТЬ

На даний час у селі налічується понад 1000 дворів. Село активно бере участь у різних культурних та спортивних заходах, що проводяться в районі і області. У селі діють спортивна школа «Колос», шаховий клуб та дві футбольні команди, що захищають честь села.

Сезон 2007–2008 — футбольна команда «Газовик» (Угерсько) стала чемпіоном Стрийського району. Сезон 2008–2009 — футбольна команда села стала переможцем кубка серед сільських рад Стрийського району.

Пусто
Новини відсутні
Події відсутні